“Wat is de prijs van kunstgras, hoe bevestig ik het en is het waterdoorlatend?” De 5 meestgestelde vragen over kunstgras beantwoord.

Wanneer je beslist om kunstgazon in je tuin, balkon of op je dakterras te plaatsen, is de kans groot dat je deze bodembedekker verkiest boven de rest voor zijn natuurlijke uitstraling, het onderhoudsarme karakter of de lange levensloop van het product. Het ene kunstgras is het andere echter niet en door de verschillende aspecten waar je rekening mee moet houden, merken we dat klanten al snel door de bomen het bos niet meer zien. Daarom delen we onze inzichten en geven we hieronder antwoord op de 6 meestgestelde vragen over kunstgras.

1. Wat is de prijs van kunstgras? 

We weten allemaal graag waaraan we beginnen en dat is met kunstgras net zo. De kostprijs van kunstgras hangt af van een aantal factoren, zoals:

- het land van oorsprong/productie, 

- de hoogte van het kunstgras en de hoeveelheid grassprietjes/m2,

- de kwaliteit van het garen 

De goedkoopste kunstgrassen beginnen vanaf 5€/m2 en de duurste gaan tot wel 70€/m2. De kwaliteit en schoonheid van het kunstgras gaan daarmee recht evenredig op met de prijs. Weet dus dat een goedkope kunstgrasmat maar een paar jaar zal meegaan versus kwalitatief kunstgazon waar je makkelijk 12-20 jaar mee gesteld bent en neem dit mee in je berekening. Wil je toch graag weten wat je echt gaat betalen? Vraag dan een gratis offerte op.

2. Welk kunstgazon moet ik kiezen? 

Kunstgras is er in alle kleuren en soorten: kort & robuust, lang & natuurlijk, meer moskleurig qua ondertoon of eerder een frisgroen kleurtje? Veel staat of valt met je persoonlijke voorkeur, maar vraag ook altijd wat de experts je zouden aanraden op basis van je persoonlijke situatie: zo vermijd je dat je een prachtig lang siergazon kiest, waar je grote herdershond in no time een triest tapijt van maakt. Waar je best op let bij aankoop van namaak gras, leggen we uit in deze blog. 

3. Hoe kunstgras leggen en bevestigen?

Hierbij vertrekken we altijd van je specifieke situatie: hoe je het de kunstgrasrol best legt en hoe je die bevestigt aan de bodem, is namelijk afhankelijk van de afmetingen van je perceel & de ondergrond. Een installatie op een waterdoorlatende zandbodem verloopt anders dan wanneer je kunstgras op de tegels van een dakterras legt. In het eerste geval (een organische bodem) werk je namelijk met haken en in het geval van gladde oppervlakken is lijm vaak aangewezen. We werkten hier een uitgebreide installatiegids voor je uit. 

4. Kan ik kunstgras laten leggen en hoe zit dat met het onderhoud? 

Kunstgras kan je, afhankelijk van je handigheid, zelf leggen. Van de keuze van het juiste soort tot de uitwerking van een legplan en nauwkeurige berekeningen voor hoeveelheden: je mag op ons team rekenen om je hierin bij te staan. Ontbreekt het je echter aan tijd, zin of kracht om dit zelf tot een goed einde te brengen? Dan kan je het Resigrass installatieteam inschakelen! Resigrass was één van de eerste kunstgraspioniers in België en met meer dan 20 jaar aan kennis en ervaring in huis ontzorgen we je volledig! Ook voor het onderhoud kan je een beroep doen op ons team. Qua onderhoud is kunstgras een dankbaar product: het is belangrijk om losliggend (organisch) vuil af en toe eens weg te borstelen/blazen/stofzuigen voor een stralend groen grastapijt. Eens per jaar is een diepgaandere reiniging aangewezen. Alle informatie over het grote en kleine onderhoud vind je hier. 

5. Is kunstgras waterdoorlatend?

Absoluut. Elke Resigrass kunstgrasmat bevat gecontroleerde perforaties in de ondermat, langs waar regen in de bodem kan sijpelen. Bij hevige regenval vormt de grasmat een buffer, waarbij er alsnog 60L/minuut/m2 doorloopt naar de bodem. Als de ondergrond goed waterdoorlatend is (wij adviseren steeds een zavelbedding voor optimale doorstroming), heb je dus geen plasvorming op de grasmat zelf en stroomt de regen vlot door naar de bodem. 

Het juiste kunstgras kiezen gaat vaak gepaard met verschillende vragen. Vraag daarom steeds advies bij je kunstgrasexpert, zodat je goed geïnformeerd bent en op basis van correcte info een weloverwogen beslissing kan nemen. Wil je graag alles uit handen geven, dan is een partij die zowel advies, selectie als installatie voorziet de beste keuze. Zo heb je één aanspreekpunt van het begin tot het einde, wat je een hoop kopzorgen scheelt.
Probeer ook altijd om het kunstgras ‘in het echt’ te kopen en vermijd teleurstelling door een online aankoop. Zo kan je ook alle extra vragen stellen aan de adviseurs ter plekke.
Heb je nog vragen die je niet hier of in onze FAQ lijst terug vindt? Bel ons dan op +32 3290 35 93 of kom langs in onze showtuin in Ekeren voor gratis advies op maat.